איך לבחור מצלמות לעסק

דיגיטלי או אנלוגי? מצלמת צינור או מצלמת כיפה? כך תבחרו את מצלמת האבטחה לעסק שלכם

התקנה של מערכת אבטחה בעסק היא כיום דרישת בסיס במרבית חברות הביטוח, אך גם ללא דרישה זו בעלי עסקים רוצים להרגיש רגועים כשהם נועלים את הדלתות והולכים לביתם בסוף יום עבודה. המטרה של מצלמת אבטחה היא להשתלב עם אזעקה ומערכת אבטחה כללית, כדי להרתיע מפני פריצות וונדליזם ולעזור באיתור הפושע במידה והתרחשה פריצה, גניבה והשחתת רכוש. כיצד בוחרים את מצלמת האבטחה? התשובה תלויה בסוג העסק, נתונים גאוגרפיים, התשתיות הקיימות וגם מה המטרה של המצלמה.

דגשים חשובים בבחירת מצלמת אבטחה

בדומה לצלם העוסק ב- צילום אירועים ובוחר את המצלמה והעדשות איתם הוא מצלם בכל אירוע, כך חשוב להתאים את סוג מצלמת האבטחה לצרכי העסק ומאפייניו. לשם כך כדאי להכיר את סוגי המצלמות הקיימות ומה המפרט הטכני של כל דגם.

המצלמה הראשונה היא מצלמת צינור והיא אחת המצלמות הנפוצות ביותר. המצלמה נקראת כך בשל צורתה המוארכת ומכיוון שהיא מוגנת היא יכולה לעבוד גם בחום וגם בגשם ולכן היא משמשת בעיקר בקירות חיצוניים. צורת הצינור מאפשרת גם כיוונון ידני במידת הצורך. מבחינת מפרט המצלמה, רובן מגיעות עם חיישן אינפרה אדום המאפשר צילום סביר גם בתנאי חשכה. כאשר מדובר במצלמה אנלוגית, החיבור ייעשה באופן קווי למכשיר הקלטה וכל עוד יש חיבור לרשת, יש אפשרות לצפייה מרחוק דרך מחשב או סמארטפון. נקודה חשובה נוספת היא מספר הפיקסלים של המצלמה. ככל שיש יותר פיקסלים כך איכות התמונה תהיה טובה יותר. אם המצלמה אמורה לשמש להרתעה בלבד, אין צורך במספר גבוה של פיקסלים, אך זה כן חשוב אם המטרה שלכם היא לאתר ולזהות את החשודים במקרה שיתבצע פשע.

סוג נוסף אלו מצלמות הכיפה, הנחשבות למעוצבות ואסתטיות יותר ולכן הן משתלבות טוב יותר בתוך העסק, מבלי לפגוע בנראות שלו. מבחינת מפרט טכני, אין הבדל גדול בין מצלמת צינור למצלמת כיפה, מלבד העובדה שנהוג להציב מצלמת צינור על קירות חיצוניים ומצלמת כיפה בפנים העסק.

מלבד המצלמות עצמן יש לשקול היטב מה הצורך של העסק שלכם ולפי זה לבחור את מכשיר ההקלטה. מכשיר ההקלטה אמור לעבוד ללא הפסקה ולכן חשוב לרכוש מכשיר איכותי הכולל מספר יציאות שייתן מענה למספר המצלמות שתצטרכו ונפח אחסון גדול מספיק בדיסק הקשיח.

מלבד המפרט הטכני יש חשיבות רבה גם לשם המותג שעומד מאחורי המצלמה. מומלץ לרכוש מצלמת אבטחה מאחת החברות המוכרות, המייצרות מערכות אבטחה איכותיות ועמידות, שיוכלו להגן על העסק שלכם לאורך זמן ולספק את התוצאות הרצויות.

מתלבטים איזו מצלמה לבחור? כדאי להתייעץ עם חברה מקצועית ובעלת ניסיון בהתקנת מערכות אבטחה לעסקים, שתוכל להתאים לכם את המצלמה הטובה ביותר.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן