מצלמות, אזעקות וכספות – כל הדרכים לשמור על חפצי הערך שלכם

דמיינו את הסיטואציה הבאה: יצאתם מהבית לחופשה. אתם נהנים בצימר, אבל לפתע אתם תוהים מה קורה בבית? אין סיבה שהחופשה שלכם תיפגע בגלל טרדות או דאגות. ברגע שיש לכם בבית מצלמה כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להיכנס לטלפון לאפליקציה של מצלמת האבטחה ולעקוב אחר תנועות חשודות או לראות מה קורה בהיעדרותכם. האם מישהו נכנס למרחב המוגן?

מצלמות אבטחה למעקב מרחוק

איך לבצע שמירת חפצים כראוי ? מצלמת אבטחה בבית היא כבר מזמן בגדר מוצר חובה וזירת המצלמות לאבטחת הבית לא מפסיקות להציג חידושים ושכלולים וקיימים סוגים שונים של מצלמות המתאימות לבית ולמשרד וניתן לבחור על פי תקציב מוגדר, איכות הצילום, סוג ההקלטה.
מיקום המצלמה אף הוא משפיע על הבחירה. יש מצלמות המתאימות לחלל פנימי ויש מצלמות לסביבה החיצונית העמידות בתנאי מזג אוויר כמו גשם, שמש ואבק בשל הציפוי הייחודי שלהן להגנה על המעטפת והעדשה. כמו כן, בשוק מצלמות קוויות המחוברות למכשיר הקלטה מרכזי ומצלמות בחיבור לרשת אלחוטית המאחסנות את הצילומים בענן ולא צריכים כבל על מנת להתקין אותן. קיימות גם מצלמות בעלות זרקור גדול שנדלק כאשר המצלמה מצלמת והזרקור מסייע בצילום אך גם יכול להרתיע פולשים.

בבואכם לבחור מצלמה כדאי להחליט מהו התקציב שעומד לרשותכם, היכן תרצו למקם את המצלמה ומה תרצו לצלם, מהם תנאי החלל שמשפיעים על הצילום, מהי הרזולוציה הטובה עבורכם והאם המצלמה שולחת התראות כאשר היא מזהה תנועה (יש לקחת בחשבון שיתכנו שגיאות גם בזיהוי התנועות ולא להילחץ עם קבלת כל התראה), היכן מאחסן את הצילומים האם באחסון מקומי או בענן ולכמה זמן נשמרת ההקלטה (לפי נפח האחסון) והאם תהיה למצלמה גם מיקרופון מובנה לניהול השיחה עם מי שבבית. כדאי לבדוק לכמה זמן מחזיקה הטעינה של המצלמה וכן האם מדובר בהתקנה פשוטה לביצוע והאם המצלמה בעלת ראיית לילה להקלטה גם בחושך. כדאי לבדוק האם ניתן לשלוט מרחוק במצלמה דרך המחשב או הטלפון החכם, לאחזר צילומי וידאו והאם יש תמיכה טכנית, מה משך האחריות ולהחליט כמה מצלמות או כיפות תצטרכו להשיג כיסוי מקיף. כדאי תמיד לקבל המלצה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע ומומחים כדי לקבל את ההחלטה הנכונה.

האזעקה שמצילה את המצב

הבית לא מוגן מספיק בלי אזעקה שתתריע במידה ויש תנועה חשודה, ניסיון לפריצה וכדומה. כמו בסצנת המצלמות גם בתחום זה ניתן למצוא אזעקות חדישות ואיכותיות כשעולם האזעקות נחלק לאלחוטיות וקוויות כאשר האלחוטיות יקרות יותר מהקוויות ובבואכם לבחור אזעקה יש להתייחס גם לנושא הגלאי – האם הוא יהיה מגנט המותקן בחלק העליון של הדלת ויפעיל סירנה או גלאי מסוג וילון אותו מתקינים בפתחי הפתחים או גלאי חיצוני לסביבה החיצונית כמו גינה. קיימות גם מערכות אזעקה משולבות קווית ואלחוטית שניתנת להרחבה לפי אזורים ועוד פתרונות מתקדמים.

לא מוותרים על כספת מאובטחת

אנשים רבים מתלבטים אם לשמור את הפריטים היקרים בבית בכספת ביתית כשיש מצלמות  ואזעקות או במתחם כספות ומאובטח ועל אף הטכנולוגיה החדישה בתחום המצלמות והאזעקות יש מי שבוחרים לחלק את הרכוש בין הבית לחדרי כספות מאובטחות המציעים מערכת אבטחה המורכבת מפתרונות טכנולוגיים כמו סריקת פנים של בעל הכספת, כרטיס קרבה ומערכת מנטרלת מפגעים וכן מאבטחה אנושית של שומרים חמושים השומרים על המתחם מסביב לשעון ומלווים את בעלי הכספת לרצפת הכספות.

בין אם תוציאו את הכספת מהבית ובין אם תשאירו אותה בפנים אין ספק שלמען השקט הנפשי שלכם חשוב להקדים תרופה למכה ולהתקין מצלמות אבטחה ואזעקות איכותיות.

סגירת תפריט
Call Now Button